Turinio valdymo sistema

Prisijungimas partneriams
Jūsų slaptažodis

Dirbame su:


Kalbų failai (_unilang.txt ir _errors.txt)

Sistemos administravimo dalis palaiko kelias kalbas. Šiuo metu kalbos yra 3: lietuvių, anglų ir rusų. Tam, kad moduliai palaikytų kelias kalbas, _admin.php arba kituose failuose, vietoje išvedamų reikšmių, dėkite tokias konstrukcijas kaip txt("{kalbinis raktas}"), kur {kalbinis raktas} - yra raktas norimo išvesti teksto, arba error({klaidos kodas}) - kur {klaidos kodas} yra kodas norimos išvesti klaidos.

_unilang.txt

Šiame faile aprašykite sąsajos kalbas, naudojamas Jūsų modulyje. Jame pildykite masyvą $_utxt["{kalbos kodas}"]["{kalbinis raktas}"] reikšmėmis, kurias norėsite atvaizduoti administravime arba bet kurioje kitoje sistemos vietoje, kur tik įkrausite šita kalbų failą. Failas galėtų būti toks:
      $_utxt["lt"]["Yes"] = "Taip";
$_utxt["en"]["Yes"] = "Yes";
$_utxt["ru"]["Yes"] = "Да";
      $_utxt["lt"]["No"] = "Ne";
$_utxt["en"]["No"] = "No";
$_utxt["ru"]["No"] = "Нет";
Tokiame faile nurodoma, kad iškvietus funkcija txt("Yes") lietuviškoje TVS sąsajoje gausite tekstą "Taip", anglų kalboje gausite "Yes", rusiškoje "Да". Atitinkamai txt("No") grąžins Ne, No ir Нет. Nepamirškite, kad sutampančios reikšmės perrašo viena kitą, todėl stenkitės raktą daryti unikalų visoje sistemoje, pvz., "mymodule1 Yes". Šitas failas tik aprašo kalbas tekstiniu formatu. Tam, kad sistema galėtu pradėti jį naudoti, failą reikia paruošti su langOptimizer utilita.
 
langOptimizer panaudojimas
Komandinėje eilutėje iškvieskite:
     lang.exe c:\kelias\iki\modulio\direktorijos      

arba

     lang.exe c:\kelias\iki\modulio\_unilang.txt     

Programa sukurs kataloge "c:\kelias\iki\modulio\direktorijos" direktoriją "_lang" ir joje failus "lt", "en", "ru" ir t.t. priklausomai nuo aprašytų faile "_unilang.txt" kalbų. Toje pačioje direktorijoje susikurs failai "lt.errors", "en.errors" ir t.t.

Įkrauti kalbų failą galite pasinaudoję loadLangTxt() funkcija. Jai turėsite kaip parametrą, paduoti kelia iki sugeneruoto kalbos failo, tarkime loadLangTxt("/kelias/iki/modulio/_lang/lt"). Kai failas yra įkrautas,  jo reikšmes galite pasiekti pasinaudoję funkciją txt("norimasRaktas");